Türkiye’de tek çatı altında kurulu en büyük lojistik amaçlı iklimlendirilmiş depolama kapasitelerinden birisine sahip olan EMD Frigo Lojistik, soğuk zincir parsiyel gıda taşımacılığına Thermo King ile başlıyor.

Soğuk zincir taşımacılığı denilince akla gelen ilk marka olan Thermo King, soğuk zincir parsiyel gıda taşımacılığına adım atan EMD Frigo Lojistik’in de tercihi oldu. Türkiye’de tek çatı altında kurulu en büyük lojistik amaçlı iklimlendirilmiş depolama kapasitelerinden birisine sahip olan EMD Frigo Lojistik, soğuk zincir parsiyel dağıtım araçlarında kullanmak için 3 adet T 1000 Spectrum, 2 adet T 800 Spectrum, 2 adet V 500 Spectrum, 1 adet Ce 450 max olmak üzere toplam 8 adet ünite teslim aldı.

EMD Lojistik’e yeni üniteleri firmanın tesislerinde Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ve Doğuş Otomotiv Thermo King Satış Yöneticisi Çağlar Bircan tarafından EMD Genel Müdürü Bülent Kaysılı’ya teslim edildi.

Türkiye’de tek çatı altında kurulu en büyük lojistik amaçlı iklimlendirilmiş depolama kapasitelerinden birisi olan EMD Frigo Lojistik, 4 yılı aşkın süredir kendi özmal deposunda ulusal ve uluslararası müşterilerine donuk, soğuk, serin, kuru gıda depolanması ve sipariş yönetimi konusunda hizmet veren EMD Lojistik Genel Müdürü Bülent Kaysılı “Soğuk depoda uzmanlaştığımızı düşünüyor ve bu uzmanlığımızı soğuk zincir parsiyel taşımacılığı konusunda da kullanmak istiyoruz. 8 araç ile soğuk zincir parsiyel gıda taşımacılığına başlıyoruz. Araç sayımızı artırarak lojistik sektöründe de büyümeyi hedefliyoruz. Thermo King ile güçlendirdiğimiz filomuz ile bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.