serbesdepolama2
serbestdepolama3
0f28cslide-3
SERBEST DEPOLAMA

EMD Frigo Lojistik Türkiye’de lojistik amaçlı kurulan en büyük soğuk depolama kapasitesine sahiptir. 2014 Senesi başı itibari ile tamamlanan kapasite artırım yatırımı sonrasında tamamı iklimlendirilmiş 16.000 palet kapasiteye ulaştık. Depoda operasyonun niteliğine göre otomatize drive-in (Mekik) ya da back to back raf sistemi kullanılmaktadır.

Depomuzda başlıca  -18 °C, +4 °C ve +16 °C dereceler olmak üzere tüm sıcaklık rejimlerinde hizmet verilmektedir. Oda sıcaklık ve nem değerleri dijital ve manuel olarak tutulmakta, saklanmakta ve anlık olarak müşterilerle paylaşılabilmektedir. Bu amaç için Testo/Saveris sistemi kullanılmaktadır.

Toplam 10 adet hidrolik ve körüklü rampamız sayesinde hızlı ve güvenli bir yükleme boşaltma operasyonu yapabilmekteyiz. Katlar arası konveyör sistem ile entegre edilmiş hidrolik asansörler vasıtasıyla hızlı bir operasyon sağlamaktayız.

Depo geneline yayılmış yaklaşık 80 adet kamera ile tüm alanlar gözlenmekte ve kaydedilmektedir.

Depo operasyonları son derece gelişmiş bir depo yönetim yazılımı (WMS) olan OCEAN ile yapılmaktadır. OCEAN bilgileri depo içerisinde rafların yapısına uygun olarak yerleştirilmiş RFID etiketlerinden ya da barkodlardan alabilmekte ve stok hareketlerini depoda bulunan kablosuz ağ üzerinden (WLAN) gerçek zamanlı olarak müşteriler ile paylaşılabilir hale getirmektedir.